Mestské kultúrne a osvetové stredisko Snina
Mestské kultúrne
a osvetové stredisko

Záhrada so Srdcom

Kedy: 16. 9. 2020 17:00

Kde: OBÝVAČKA

Záhrada so srdcom

Prednáška manželov Capových z Malého Ruskova o základných princípoch permakultúrnych záhrad spojená s výmenou osiva úžitkových a okrasných rastlín.

Typ akcie: ostatné (akcie pre celú rodinu)

Prírodné záhrady sú záhrady plné života, ponúkajúce zdravé ovocie, byliny i zeleninu. Sú miestom na oddych, načerpanie sily. Sú zdrojom vitamínov a tvoria útočisko pre mnohé druhy rastlín a živočíchov. Prírodná záhrada nie je len kus zarastenej neudržiavanej „džungle“, ale aj takýto typ záhrady potrebuje súčinnosť človeka a „zdravý sedliacky rozum“. Je to predsa len záhrada, nie prales. V prírodnej záhrade je všetko v harmónii, proti ničomu sa nebojuje, slovo škodca neexistuje, každý živočích či rastlina je tu súčasťou jedného celku. Človek sa učí s prírodou spolupracovať, pozoruje ju a učí sa od nej.

Ako dosiahnuť v prírodnej záhrade harmóniu a maximálny súlad s prírodou? To sa dozviete na prednáške "Záhrada so srdcom (Prírodná permakultúrna záhrada)" s manželmi Luciou a Mariánom Capovými, majiteľmi prírodnej permakultúrnej záhrady v Malom Ruskove pri Trebišove. Záhrada so Srdcom je certifikovaná ako "Ukážková prírodná záhrada" v rámci projektu Prírodné záhrady, ktorý realizuje Centrum environmentálnych aktivít Trenčín v spolupráci s iniciatívou Natur im Garten.

 

Viac informácií o záhrade:

Fb: @zahradasosrdcom

http://www.prirodnazahrada.eu/zahrady/ukazkova-prirodna-zahrada-so-srdcom

Záhradu môžete navštíviť aj počas podujatia "Víkend otvorených parkov a záhrad" v októbri 2020:
https://www.vopz.sk/park/5039-zahrada-so-srdcom

 

Súčasťou prednášky bude taktiež výmena semien okrasných a úžitkových rastlín iniciovaná Semienkovňou Snina. Podmienkou výmeny je prinášať osivo z rastlín neošetrovaných chemickými postrekmi a umelými hnojivami.
 

Ďalšie informácie

Adresa miesta konania

OBÝVAČKA, Strojárska 2060, Snina, 06901

Organizátor

Mestské kultúrne a osvetové stredisko Snina
Dátum vloženia: 4. 9. 2020 11:11
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 9. 2020 14:20
Autor: Správca Webu