Mestské kultúrne a osvetové stredisko Snina
Mestské kultúrne
a osvetové stredisko

Výstava - Bienále 2022

Kedy: 1. 5. 2022 14:06 - 31. 5. 2022 23:59

Kde: Kaštieľ Snina

bie

Výstava BIENÁLE maľby, kresby, grafiky a počítačovej grafiky a videoartu 2022. Ide o celoslovenskú postupovú prehliadku tvorby neprofesionálnych umelcov.

Typ akcie: trhy, výstavy, veľtrhy (výstava grafiky)

V mestskej galérii Caraffka, od jej založenia v roku 2012, sa snažia ako v jednej z mála galérií na Slovensku, vždy raz v roku vytvárať priestor aj pre amatérskych umelcov.

Dávajú pravidelne príležitosť aj neprofesionálnym umelcom, čiže všetkým tým, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, majú viac ako 15 rokov a dokážu povýšiť kresbu alebo maľbu na jedinečné umelecké dielo vystavovať svoju tvorbu. To sa vždy stretáva s obrovským ohlasom umelcov z celého Slovenska. Téma prác je ľubovoľná.

Cieľom celoslovenskej výberovej prehliadky je prepojiť všetky druhy výtvarného umenia.

 

V tomto roku prijali diela od 48- ich autorov, čo predstavuje 140 malieb, grafík, kresieb, digitálnych malieb. Okrem už stálych regionálnych účastníkov, sa prihlásili aj umelci z Bratislavy, Liptovského Mikuláša, Prievidze, ale aj z Bardejova, Vranova nad Topľou či iných miest.

 

Odbornú porotu, zloženú z profesionálnych umelcov, tvorili: akad. mal. Peter Popelka, akad. mal. Peter Kocák, Mgr. art. Zuzana Kaliňáková, Mgr. art. Martin Kudla, Mgr. art. Vladimír Seman.

 

Tí spolu posúdili a vybrali na výstavu diela 37 autorov - diela, ktoré si naozaj zaslúžili, aby boli prezentované na výstave a mohli ich obdivovať návštevníci galérie.

My sme sa „Caraffku“ v Prešove rozhodli osloviť s ponukou spolupráce, a tak výstava poputovala aj k nám do Sniny a nadobudla tak putovný charakter.

 

Na výstave v kaštieli v Snine bude zastúpená maľba, kresba, grafika, ale aj digitálne žánre a video. Návštevníci sa tak budú môcť pokochať pohľadom na viac ako 50 diel.

 

Vernisáž výstavy sa uskutoční 12.5.2022 o 17:00 hodine v spoločenskej miestnosti kaštieľa v Snine.

Ďalšie informácie

Adresa miesta konania

Kaštieľ Snina, Kpt.Nálepku 71, Snina, 06901

Časová náročnosť

Doba trvania: 30.4 dní

Organizátor

Mestské kultúrne a osvetové stredisko Snina
Dátum vloženia: 27. 4. 2022 14:06
Dátum poslednej aktualizácie: 27. 4. 2022 14:09